Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Days 4 and 5 combined for UKOL, 05/08/2021

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL C4 (M18,M50) (length: 6.975km, climb: 315m, 15 controls)
Other courses: UKOL C1 (M21) | UKOL C2 (M20,M35) | UKOL C3 (M40,M45) | UKOL C5 (M16,M55) | UKOL C6 (W18,W20,W35) | UKOL C7 (M60,W40,W45) | UKOL C8 (M65,W50) | UKOL C9 (W16) | UKOL C10 (M70,W55) | UKOL C11 (W60) | C12 | UKOL C13 (M75,W65) | C14 | UKOL C15 (W70) | UKOL C16 (M80,M85,W75,W80) | UKOL C17 (W85) | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | UKOL C2E (W21)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Alistair Landels OD M 1968 00:59:14
2 Sam Griffin GRAMP M 2004 01:01:48
3 Joe Sunley WCOC M 2003 01:03:12
4 Ewan Musgrave MAROC M 2004 01:05:26
5 Euan Tryner SYO M 2004 01:07:29
6 Jim Bailey BOK M 2003 01:08:10
7 Max Cole PFO M 1969 01:10:06
8 Max Mobus SYO M 2004 01:10:34
9 Angus Ivory INT M 2004 01:11:05
10 Ben Stansfield FVO M 1968 01:12:40
11 Euan Patton FVO M 2004 01:14:19
12 Martin Ward SYO M 1967 01:14:22
13 Jamie Goddard FVO M 2004 01:14:54
14 Richard Baxter SYO M 1968 01:15:51
15 James Yule SO M 2003 01:17:14
16 Benjamin Squire NOC M 2004 01:17:42
17 Daniel Gooch MAROC M 1971 01:18:33
18 Richard Parkin DVO M 1968 01:19:23
19 Dominic Green CLOK M 2003 01:20:05
20 Jason Inman FVO M 1970 01:20:46
21 Frank Townley SN M 2003 01:21:02
22 James Laird INVOC M 1968 01:21:24
23 David Eades INT M 1967 01:21:49
24 Colin Smith SYO M 1965 01:21:52
25 Richard Barrett BAOC M 1970 01:22:44
26 Nigel Wright NN M 1971 01:24:10
27 Daniel Earnshaw LVO M 2003 01:24:27
28 Alex Wetherill WAOC M 2003 01:25:06
29 Sam Crawshaw SYO M 2004 01:27:17
30 Mike Harrison WCOC M 1970 01:27:36
31 Robert Frost NOR M 1969 01:28:20
32 Finlay Raynor INVOC M 2004 01:28:59
33 Andrew Campbell MOR M 1967 01:29:59
34 Jon O'Donnell SLOW M 1970 01:30:22
35 Oscar Shepherd INVOC M 2004 01:32:36
36 Simon Hunter WCOC M 1968 01:32:54
37 Ross Lilley ECKO M 1971 01:33:34
38 Joel Gooch MAROC M 2004 01:34:22
39 Ben Hartman INT M 1969 01:35:36
40 Fraser Purves FVO M 1970 01:38:45
41 Chris McCartney HOC M 1969 01:39:12
42 Alan Irving WCOC M 1967 01:39:14
43 Malcolm Fisher M 1971 01:39:33
44 Steve Holmes WCOC M 1969 01:40:06
45 Neil Conway AIRE M 1968 01:43:19
46 Brendon Howe SAX M 1969 01:43:32
47 Guy Lidbury HAVOC M 1969 01:46:01
48 Paul Chapman MAROC M 1971 01:47:15
49 Tom Matthew SROC M 1971 01:47:16
50 Paul Gebbett BOK M 1969 01:47:50
51 Alice McCartney CLYDE M 2004 01:48:59
52 William White INVOC M 1969 01:49:34
53 Jamie Rennie WCOC M 1970 01:50:16
54 Alex Matthew SROC M 2004 01:50:43
55 Max Carcas INT M 1968 01:52:06
56 Julian Pieters SYO M 1971 01:52:34
57 Jon Cross FVO M 1967 01:54:11
58 Caspian Richards INT M 1971 01:55:51
59 Steven Breeze WCOC M 1971 01:56:30
60 Peter McLuckie MOR M 1970 01:57:24
61 Chris Dibben INT M 1969 01:58:01
62 Dave Cumins SO M 1970 02:02:28
63 Jonathan Molloy FVO M 1968 02:03:23
64 James Garnett SYO M 1968 02:08:03
65 Jim Hayward BOK M 1963 02:09:05
66 Jonty Goodwin WCOC M 2003 02:13:01
67 Stuart Graham SOLWAY M 1968 02:19:45
68 Michael Finch SROC M 2004 02:29:00
69 Alan Yule SO M 1971 02:29:35
70 John Methven BKO M 1970 02:33:29
71 Benjamin Kyd MDOC M 2003 02:34:17
72 Jon Chandler LOK M 1967 02:37:53
73 Terry Johnstone ESOC M 1966 02:57:16
74 Jason Edwards BAOC M 1969 03:04:04
75 Stephen Lee-Jones BOK M 1967 03:31:37
Showing results 1 - 75 of 75