Results

Achievements at
orienteering events

Coast and Islands 2022 - Day 3, 27/07/2022

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at coastandislands.com/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Long (length: 4.1km, 25 controls)
Point calculations
1,209.49 + (76.86 x (4,705.73 - T)) / 1,190.71
Other courses: Medium | Orange | Short

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Graham Gristwood FVO M 1984 00:41:50 1351
2 Andrew Llewellyn FVO M 1987 00:42:09 1350
3 Ruben Razzetti BL M 2006 00:53:32 1306
4 Finlay Raynor INVOC M 2004 00:54:11 1303
5 Claire Ward INT F 1977 00:55:17 1299
6 Quentin Harding CLARO M 1962 00:59:01 1285
7 Jeff Powell Davies BL M 1980 00:59:48 1282
8 Helen Bridle ESOC F 1979 01:01:52 1274
9 Fanni Gyurko FVO F 1987 01:03:19 1268
10 Daisy May McNamara AYROC F 2005 01:04:50 1262
11 Joseph Goodwin WCOC M 2000 01:05:19 1260
12 Sarah Rollins SN F 1976 01:05:42 1259
13 Walter Clark ESOC M 1976 01:09:54 1243
14 Alison O'Neil ESOC F 1985 01:09:59 1242
15 Jon Cross FVO M 1967 01:11:04 1238
16 Robin Orr CLYDE M 1961 01:11:13 1237
17 Alastair Dunlop CLYDE M 1973 01:12:03 1234
18 Jon Hateley DEE M 1963 01:12:19 1233
19 Brendan Bolland WAROC M 1968 01:12:46 1231
20 John Embrey SROC M 1958 01:16:02 1219
21 Jonathan Emberton EPOC M 1961 01:18:41 1209
22 Jolyon Medlock WSX M 1974 01:19:49 1204
23 Mat?j Hnízdil 2003 01:20:38
24 Jon Brooke WSX M 1966 01:21:32 1197
25 Mark Collins DFOK M 1960 01:21:43 1197
26 Gary Longhurst FVO M 1959 01:22:17 1195
27 Jenny Carlsson WAOC F 1984 01:22:18 1194
28 Euan Naismith INVOC M 1976 01:22:38 1193
29 George Savell LVO M 1988 01:23:02 1192
30 Graeme Ross INT M 1973 01:23:13 1191
31 Martin Quirke ESOC M 1977 01:23:59 1188
32 Ben Brown ESOC M 2001 01:25:07 1184
33 Jonty Goodwin WCOC M 2003 01:27:49 1173
34 David Todd SYO M 1966 01:28:35 1170
35 Sam Todd SYO M 2006 01:30:06 1164
36 Martin Andersson WAOC M 1988 01:30:39 1162
37 Max Carcas INT M 1968 01:30:42 1162
38 Paul Caban INT M 1964 01:31:30 1159
39 Steven Breeze WCOC M 1971 01:36:25 1140
40 Samantha Martin 1992 01:44:37
41 Paul Clatworthy ESOC M 1983 01:51:49 1080
42 Jon Paton SN M 1960 01:56:25 1062
43 Jan Hnízdil 1971 02:01:19
44 Isabel Berry BL F 1981 02:01:36 1042
45 Peter Martin MV M 1961 02:06:06 1025
46 Phil M'Caw HH M 1962 02:10:22 1008
47 Alison Hardy LEI F 1966 02:10:56 1006
48 Alastair Paterson LEI M 1967 02:46:33 868
- Mairi Eades EUOC F 2001 00:41:32
- Julia Preston SROC F 1982 01:05:13
- Robert Daly GRAMP M 1957 01:33:19
- Stephen Eastley BL M 1954 02:26:02
Showing results 1 - 52 of 52