Results

Achievements at
orienteering events

Turkey race 1, 26/12/2021

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.lakeland-orienteering.org.uk/results

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Long (length: 5km, climb: 225m, 14 controls)
Other courses: Yellow | Short

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Tom Fellbaum MDOC M 1992 00:33:03
2 Jack Wright LOC M 1993 00:33:43
3 Mark Purkis WCOC M 1995 00:37:09
4 Finlay Johnson SROC M 2002 00:38:05
5 Richard Purkis INT M 1993 00:41:23
6 Joe Hudd WCOC M 2003 00:41:47
7 Matthew Rooke LOC M 1987 00:42:31
8 Anne Edwards LOC F 1989 00:44:31
9 Heather Heppenstall LOC F 1981 00:46:01
10 Alex Matthew SROC M 2004 00:46:23
11 Harry Scott SHUOC M 2000 00:46:53
12 Kim Baxter SYO F 1976 00:47:57
13 Rowan Capper LOC M 1996 00:48:10
14 Scott Collier KERNO M 1986 00:48:17
15 Rebecca Rooke LOC F 1987 00:48:49
16 Charlotte Watson WCOC F 1993 00:49:25
17 Jamie Rennie WCOC M 1970 00:49:35
18 Tom Matthew SROC M 1971 00:49:40
19 Mike Johnson SROC M 1960 00:50:24
20 Richard Baxter SYO M 1968 00:51:24
21 Chris Heppenstall LOC M 1979 00:51:26
22 Alison O'Neil ESOC F 1985 00:51:51
23 Dan Parker BL M 1962 00:51:58
24 Daniel Heppell WCOC M 2006 00:52:04
25 Charlie Rennie WCOC M 2003 00:52:34
26 Francis Smith-Ward LOC M 2001 00:52:46
27 Robert Campbell LOC M 1966 00:53:35
28 Robert Daly GRAMP M 1957 00:54:12
29 Karen Parker BL F 1963 00:54:17
30 Sam Gibbs WAROC M 1976 00:54:57
31 Daisy Rennie WCOC F 2006 00:55:17
32 Iain Smith-Ward LOC M 1968 00:55:30
33 Rosemary Lord WAROC F 1982 00:56:58
34 George Anderton M 2006 00:57:28
35 Merryn Stangroom LOC F 2003 00:59:49
36 Fergus Jackson LOC M 1999 01:00:25
37 Matthew Horne LOC M 2002 01:00:37
38 Derek Fryer LOC M 1954 01:01:07
39 Emma Crawford WCOC F 2005 01:01:19
40 Stuart Crawford WCOC M 1968 01:01:29
41 Cate Matthew SROC F 2006 01:01:43
42 John Wootton LOC M 1961 01:01:56
43 Luke Stangroom M 01:01:59
44 Simon Filmore LOC M 1956 01:03:23
45 Deb Murrell SROC F 1966 01:03:37
46 Mike Hooper LOC M 1971 01:04:45
47 Alice Fellbaum F 01:05:12
48 Richard Tiley LOC M 1958 01:05:52
49 Hannah Cleary-Hughes LOC F 1997 01:08:14
50 Charlotte Somers-Cocks LOC F 1960 01:08:39
51 Johanna Cleary LOC F 1964 01:08:49
52 Colin Valentine WCOC M 1960 01:08:51
53 Andrew Bartlett M 01:09:05
54 Amelia Thompson LOC F 2006 01:09:40
55 Andy Robinson LOC M 1954 01:11:07
56 Lindsey Bayles LOC F 1961 01:11:21
57 Jo Matthew SROC F 1974 01:11:36
58 Derek Allison LOC M 1957 01:13:55
59 Andy Locke CLYDE M 1976 01:14:21
60 Charles Anderton M 2002 01:15:09
61 Selwyn Wright LOC M 1955 01:16:08
62 Richard John Bartlett LOC M 1953 01:16:13
63 Alison Fryer MDOC F 1991 01:18:50
64 Simon Brister DVO M 1949 01:19:47
65 Jerry Purkis LOC M 1956 01:27:02
66 Nicola Hart DVO F 1962 01:27:43
67 Eddie Speak MDOC M 1954 01:30:09
68 John Nash LOC M 1950 01:32:43
Showing results 1 - 68 of 68