Results

Achievements at
orienteering events

Writtle - Rescheduled, 13/03/2022

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.stragglers.info/events/writtle-forest-2022-03-13

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 4.9km, climb: 95m, 18 controls)
Point calculations
915.21 + (92.62 x (3,633.80 - T)) / 847.98
Other courses: Brown | Blue | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Peter Woods WAOC M 1957 00:41:09 1042
2 Richard Bonnett BAOC M 1955 00:42:37 1033
3 Emma Jarrett WAOC F 1976 00:44:20 1022
4 Taylor Gooding SOS F 2007 00:44:43
5 ROGER PARKER NOR M 1957 00:45:29 1014
6 Adam Willis SUFFOC M 1993 00:45:53 1011
7 Helen Hague WAOC F 1969 00:46:40 1006
8 David Sanderson SOS M 1961 00:47:33 1000
9 Vlad Lutsenko CHIG M 2002 00:49:00 991
10 Chris Shaw HAVOC M 1949 00:51:11 977
11 Jason Dunning WAOC M 1975 00:52:54 965
12 Chun Yan Alistair FU WAOC M 2008 00:53:38
13 Garry Parmenter HAVOC M 1946 00:53:59 958
14 Louise Walker SUFFOC F 1965 00:54:39 954
15 Thomas Elgood CHIG M 1964 00:54:56 952
16 Julia Baldwin SUFFOC F 1970 00:55:08 951
17 Sarah Mansel SUFFOC F 1965 00:58:06 931
18 Hanna Biernacka WAOC F 1976 00:58:40 928
19 Emma Morum SOS F 1987 00:59:03 925
20 Lucy Walker SOS F 2003 00:59:22 923
21 Helen Nisbet SMOC F 1961 01:01:20 910
22 Sue Woods WAOC F 1957 01:02:10 905
23 Jennifer Gebka HAVOC F 1963 01:03:33 896
24 Christopher Childs SOS M 1948 01:05:24 884
25 Philip Hague WAOC M 1969 01:05:31 883
26 Derry Kelleher NOR M 1949 01:10:53 848
27 Sasha Timofeev M 01:11:13
28 Gavin Avey-Hebditch WSX M 1959 01:16:08 813
29 Jackie Sibthorp SOS F 1966 01:19:49 789
30 Emily Vallow SUFFOC F 1990 01:19:58 788
31 Barbara Beckett HAVOC F 01:22:21
32 Beatrix Li HH F 1984 01:23:06 768
33 Alesha Lowe SUFFOC F 2004 01:23:08 767
34 Anthony Biggs HAVOC M 1949 01:28:32 732
35 Louise Goddard SUFFOC F 1973 01:28:40 731
36 Johanna Powell WAOC F 1976 01:30:58 716
37 Olga Romanova F 01:34:01
38 Maxim Kolesnikov M 01:36:14
39 Natalia Notkina F 01:41:46
- Ian Smith WAOC M 1956 01:10:14
- Elspeth Missen SOS F 1958 01:25:49
Showing results 1 - 41 of 41